I VILLREINENS RIKE – en historiefortelling

Det er mer enn 9 000 år siden et menneske for første gang satte sin fot på Hardangervidda. Tre hundre generasjoner med reinsdyrjegere har ferdes i disse fjelltraktene.

De har hatt for øye de samme nuter og knauser, de samme elver, bekker og vann som vi ser når vi vandrer langs de gamle stier og sleper. Men de har også opplevd hvordan naturforhold har skiftet og hvordan vidda har endret karakter fra tusenår til tusenår. REINSDYRET har gjennom mange tusen år vore viktig for MENNESKET.

Vi har nå to alternativer for denne aktiviteten:
– I villreinens rike med Halnekongen, varighet ca. 4,5t
– I villreinens rike, historiefortelling i Steinbua, varighet ca. 1,5t

I villreinens rike med Halnekongen

Dato: Lørdager fra 1. juli tom 19. august. Tilgjengelig i partallsuker. (Se bookingside)
Tidspunkt: kl. 12.00 – 17:00
Oppmøte: På Halne Fjellstugu
Aldersgrense: 12 år
Grupper: Minimum 2 personer
Lurt å ta med: varme/vindtette klær

Pris: kr. 740,- pr pers som inkluderer båttur med Halnekongen + historiefortelling og servering av herlig kortreist rømmegrøt og spekemat.

I villreinens rike, historiefortelling i Steinbua

Dato: Lørdager fra 1. juli tom 19. august. Tilgjengelig i oddetallsuker. (Se bookingside)
Tidspunkt: kl. 12.00 – 13.30
Oppmøte: På Halne Fjellstugu
Aldersgrense: 12 år
Grupper: Minimum 2 personer

Pris: kr. 330,- pr pers som inkluderer historiefortelling og servering av herlig kortreist rømmegrøt og spekemat.